jak prawidłowo podnosić niemowlę
Bobasy

Jak prawidłowo podnosić niemowlę i zmieniać pieluszkę – film instruktażowy.

Jak prawidłowo podnosić niemowlę i jak je odkładać? Czy istnieją optymalne sposoby, wspomagające rozwój dziecka? Jak przewijać malucha? Dziś przedstawiamy film, w którym fizjoterapeutka i terapeutka metody NDT Bobath Monika Żurecka wszystkiego Was nauczy!

 

Dla prawidłowego i bezpiecznego rozwoju stawów biodrowych, jak również symetrycznej stymulacji rozwoju, istotne jest, by wszelkie czynności pielęgnacyjne wykonywać właściwie. Monika bardzo dokładnie pokazuje na filmie jak prawidłowo podnosić niemowlę w zależności od wieku. U najmłodszych dzieci zawsze pamiętaj o podtrzymywaniu główki zarówno podnosząc, jak i odkładając malucha. Rodzice starszych niemowląt, które już potrafią kontrolować ruchy głowy, mogą zmienić technikę.

 

A jak przewijać niemowlę? Przede wszystkim pamiętaj, by nie podnosić dziecka za nogi. Jest to niezwykle istotne w rozwoju i dojrzewaniu stawów biodrowych. Szczególnie ma to znaczenie w przypadku dziewczynek, bo to one częściej narażone są na rozwój dysplazji stawu biodrowego. Wszystkie czynności wykonuj delikatnie i spokojnie, zachowuj kontakt wzrokowy z dzieckiem. Codzienne rytuały będą wtedy przyjemnością dla obu stron.

 

Ale! Dość pisania – zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu!

 

 

Zapraszamy na stronę Rehabilitacja Dzieci i Młodzieży Monika Żurecka, gdzie znajdziecie więcej informacji, dotyczących Jej pracy.

 

Mamy nadzieję, że dzisiejszy wpis i film będą dla Was pomocne. Teraz wiecie już jak prawidłowo podnosić niemowlę, odkładać i jak zmieniać pieluszkę. Praktyka czyni mistrza, a więc – do dzieła!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *